Tysk flagga
English
Swedish

Personal på projekt och evenemang


Personal på Projekt och evenemang

Driver och genomför projekt samt större evenemang.

 

Ann Johansson


Ann Johansson
Chef Projekt & Evenemang
Mobil: 070-670 75 84
Epost: ann.johansson@halmstad.se



The Tall Ships Races Halmstad 2017

30 juni 2017 startade den internationella havskappsseglingen The Tall Ships Races i Halmstad med en stor folkfest.

Webbplats: www.tallshipsraceshalmstad.se

Carina Jacobsson


Carina Jacobsson
Projektledare, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 070-352 66 25
E-post: carina.jacobsson@halmstad.se



Johan F Lundberg


Marcus Andréasson
Partner- och försäljningsansvarig, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 072-150 35 22
E-post: marcus.andreasson@halmstad.se



Lag-VM i bordtennis 2018

Lag-VM i bordtennis 2018 (LIEBHERR World Team Table Tennis Championship) kommer bli det största idrottsevenemanget någonsin i Halmstads historia och det största i Sverige 2018. 144 lag från omkring 100 nationer kommer delta i mästerskapet som bevakas av 400 journalister.

Hemsida: www.wttc2018halmstad.com


Caroline Nordstrandh


Johnny Ewerstein
Projektledare, lag-VM 2018
Mobil: 070-234 02 41
E-post: johnny@wttc2018halmstad.com

 

 

Mikael Andersson
Operativt ansvarig, lag-VM 2018
Mobil: 072-382 72 49
E-post: mikael@wttc2018halmstad.com

 

Thomas Buza
Marknad & kommunikation, lag-VM 2018
Mobil: 070-872 73 78
E-post: thomas@wttc2018halmstad.com

 

Peter Johansson
Marknadskoordinator, lag-VM 2018
Mobil: 070-860 43 89
E-post: peter@wttc2018halmstad.com

 

 

Lena Thimon
Projektkoordinator, lag-VM 2018
Mobil: 073-231 54 99
E-post: lena.thimon@halmstad.se

 

Golfhuvudstaden

För att ta vara på Halmstads starka position inom golfen startade Destination Halmstad projektet Golfhuvudstaden i oktober 2012. Syftet är att stimulera besöksnäringen i Halmstad och främja tillväxt med fler arbetstillfällen i förlängningen.

Webbplats: www.golfhuvudstaden.se

 

Johnny Ewerstein

 

Camilla Axelsson
Projektledare, Golfhuvudstaden
Mobil: 072-974 33 59
E-post: camilla.axelsson@halmstad.se