Tysk flagga
English
Swedish

Personal på projekt och evenemang


Personal på Projekt och evenemang

Driver och genomför projekt samt större evenemang.

 

Ann Johansson


Ann Johansson
Chef Projekt & Evenemang
Mobil: 070-670 75 84
Epost: ann.johansson@halmstad.se



The Tall Ships Races Halmstad 2017

30 juni 2017 startar den internationella havskappsseglingen The Tall Ships Races i Halmstad med en stor folkfest.

Webbplats: www.tallshipsraceshalmstad.se

Carina Jacobsson


Carina Jacobsson
Projektledare, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 070-352 66 25
E-post: carina.jacobsson@halmstad.se



Martin Claeson


Martin Claeson
Biträdande projektledare, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 072-150 35 23
E-post: martin.claeson@halmstad.se



Johan F Lundberg


Marcus Andréasson
Partner- och försäljningsansvarig, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 072-150 35 22
E-post: marcus.andreasson@halmstad.se



Pia Andersson


Pia Andersson
Projektkoordinator, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 072-974 36 80
E-post: pia.m.andersson@halmstad.se

 

 

Caroline Nordstrandh


Caroline Nordstrandh
Traineeansvarig, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 072-155 83 55
E-post: caroline.nordstrand@halmstad.se


 

Caroline Nordstrandh


Thomas Gunnarsson
Cheif Liasion Officer, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 070-207 09 89
E-post: thomas.gunnarsson@halmstad.se

 

 

Caroline Nordstrandh


Torbjörn Malmkvist
Volontärsansvarig, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 073-201 28 29
E-post: torbjorn.malmkvist@halmstad.se

 

 

Roland Ströhmeijer
Harbour Master, The Tall Ships Races 2017
Mobil: 072-961 21 60
E-post: roland.strohmeijer@halmstad.se

 

Ping Pong Power

PING PONG POWER är samlingsnamnet för alla de pingisrelaterade aktiviteter som är planerade i Halmstad. Det största av dessa evenemang är lag-VM i bordtennis som äger rum i Halmstad 29 april till 6 maj 2018.

Webbplats: www.pingpongpower.se

Caroline Nordstrandh


Johnny Ewerstein
Projektledare, lag-VM 2018
Mobil: 070-234 02 41
E-post: johnny.ewerstein@halmstad.se

 

 

 Michael Andersson
Operativt ansvarig, lag-VM i bordtennis
Mobil: 072-382 72 49
E-post: mikael@wttc2018halmstad.com

 

Thomas Buza
Projektledare, PING PONG POWER
Mobil: 070-872 73 78
E-post: info@pingpongpower.se

 

Peter Johansson
Koordinator, PING PONG POWER
Mobil: 070-860 43 89
E-post: info@pingpongpower.se

 

Emma Persson
Koordinator, PING PONG POWER
Mobil: 070-401 18 73
E-post: emma.persson@svenskbordtennis.com

Golfhuvudstaden

För att ta vara på Halmstads starka position inom golfen startade Destination Halmstad projektet Golfhuvudstaden i oktober 2012. Syftet är att stimulera besöksnäringen i Halmstad och främja tillväxt med fler arbetstillfällen i förlängningen.

Webbplats: www.golfhuvudstaden.se

 

Johnny Ewerstein

 

Camilla Axelsson
Projektledare, Golfhuvudstaden
Mobil: 072-974 33 59
E-post: camilla.axelsson@halmstad.se