Evenemang och möten

Avdelningen evenemang och möten är uppdelad i två områden: Halmstad Convention Bureau som värvar evenemang och möten samt Projekt och evenemang som genomför större evenemang.

Ann Johansson


Ann Johansson

Chef Halmstad Convention Bureau
Mobil: 070-670 75 84
E-post: ann.johansson@halmstad.se


Halmstad Convention Bureau

Halmstad Convention Bureau värvar och utvecklar möten och evenemang. Vi stöttar dig som vill genomföra ett möte eller ett evenemang i hela processen, från idé till genomförande och utvärdering. Oavsett om du är medlem i en organisation eller är en extern arrangör kan du få hjälp av oss. Vårt stöd är kostnadsfritt.

Läs mer om våra tjänster på halmstadcvb.se.länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Antonia Eriksson


Antonia Eriksson

Projektkoordinator
Mobil: 072-085 09 73
E-post: antonia.eriksson@halmstad.se


Linda Hellring


Linda Hellring

Projektledare
Mobil: 070-665 25 71
E-post: linda.hellring@halmstad.se


Karin Prina


Karin Prina

Projektledare
Mobil: 070-812 50 25
E-post: karin.prina@halmstad.se


Kristian Sandberg


Kristian Sandberg

Projektledare
Mobil: 0720-85 37 43
E-post: kristian.sandberg@halmstad.se


Projekt och evenemang

Projekt och evenemang arbetar just nu främst med SM-veckanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster 2020. Då står Halmstad värd för tredje gången. SM-veckanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster arrangeras av Riksidrottsförbundetlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster (RF) i samarbete med berörda specialidrottsförbund (SF) och en värdstad. Sveriges Televisionlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster (SVT) sänder SM-veckan i TV. Syftet med SM-veckanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster är att under en veckas tid genomföra svenska seniormästerskap i olika idrotter på en och samma plats. SM-veckanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster genomförs varje år.

Johnny Ewerstein


Johnny Ewerstein

Projektledare, SM-veckan 2020
Mobil: 070-234 02 41
E-post: johnny.ewerstein@halmstad.se


Julia Jönsson


Julia Jönsson

Koordinator
Mobil: 070-553 74 28
E-post: julia.jonsson@halmstad.se


Antonia Eriksson


Antonia Eriksson

Kommunikations- och marknadsföringsansvarig, SM-veckan 2020
Mobil: 072-085 09 73
E-post: antonia.eriksson@halmstad.se

Linus Engdahl
Assisterande projektledare, SM-veckan 2020
Mobil: 0702-80 56 29
E-post: linus.engdahl@halmstad.se